Czy warto posiadać własny system rezerwacji noclegu?

Jak zmniejszyć koszt prowizji za nocleg

Aktualnie każdy dąży do minimalizacji kosztów prowadzenia działalności, warto poszukać oszczędności tam gdzie traci się najwięcej marży. Jednym ze sposobów na ograniczenie pobierania marży przez agregaty do szukania noclegów jest implementacja takiego systemu na własnej stronie internetowej.  Taki system nie jest drogi w utrzymaniu, jedyne koszty stałe to: koszty hostingu (średnio 100 zł – ROK), odnowienie domeny internetowej (średnio 60 zł – ROK) – co daje średnio 13,33 zł kosztów utrzymania strony internetowej miesięcznie, a dzięki pomocy naszej firmy w zakresie marketingu oraz pozycjonowania w Google, pozwoli nam zwiększyć ruch na stronie, co umożliwi nam zmniejszenie roli agregatów do planowani podróży w rezerwacji noclegu w naszym obiekcie, i zwiększy czysty zysk przedsiębiorstwa.

Taki system jest sprawnie obsługiwany w formie strony internetowej poprzez telefony komórkowe, tablety czy komputery, ponieważ jest stworzony w systemie RWD, czyli wygląda dobrze w każdym rozmiarze i na każdym urządzeniu.

łatwa obsługa Systemu Rezerwacji Noclegów

Odpowiednia konfiguracja systemu umożliwi sprawne przyjmowanie rezerwacji, a także połączenie z kalendarzem Google, pozwoli na sprawną obsługę gości przez obsługę. System umożliwia natychmiastowe zmiany ustawień, takich jak cena za dobę noclegu, standard czy ilość wolnych pokojów.

Taka automatyzacja pozwala na sprawne zarządzanie obiektem przez obsługę, ponieważ pracownicy mogą bezproblemowo obsłużyć wiele rezerwacji za jednym czasem, a nie klasycznie jak poprzez telefon jeden recepcjonista mógł obsłużyć tylko jednego klienta.

Koszt implementacji takiego systemu na gotowej stronie internetowej to 1500PLN/netto, a cała gotowa strona z system rezerwacji to 5500PLN/netto. Jak widać koszty są niewielkie, a pozwala to na uniknięcie czy minimalizacja marży z agregatów skupiających wiele noclegów za jednym razem.