CZYM JEST CMS

Jak Działa CMS

Popularne CMS-y nie bez podstaw zdobyły sieciowy rynek. Dzięki nim każdego dnia powstają dziesiątki witryn internetowych, które do zarządzania ich treścią nie wymagają znajomości i ingerencji w ich kod źródłowy.
W przeciwieństwie do języków programowania, których nauka może trwać latami, systemy CMS wymagają jedynie podstawowych umiejętności obsługi programów użytkowych. Dzięki niej można już samodzielnie tworzyć strony, aktualizować je, dodawać i usuwać z nich treści, obrazy, reklamy filmiki, a jeśli ktoś naprawdę już się zna na programowaniu, mogą mu pomóc w tworzeniu jeszcze lepszych i bardziej intuicyjnych witryn internetowych.

Nie musisz Być Programistą

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie ingerować w kod witryny, zmieniając go przy pomocy wbudowanych w CMS narzędzi.
Natomiast osoby, które nie mają doświadczenia w programowaniu, mogą swobodnie korzystać narzędzi oferowanych przez Systemy Zarządzania treścią, jak np. edytory wizualne (potocznie: WYSIWYG – What-You-See-Is-What-You-Get), pozwalają one na bieżąco podglądać dokonywane zmiany w kodzie źródłowym strony internetowej a także edytować treść strony bez potrzeby używania składni języka HTML.

Łatwa Kontrola Witryny Internetowej

Jednym z najpopularniejszych Systemów Zarządzania Treścią jest CMS WordPress, który dzięki dostępności wielu motywów graficznych i wtyczek (podprogramów, które zwiększają funkcjonalność strony internetowej), pozwala stworzyć strony internetowe, których wykonanie od podstaw kosztowałoby 10-20 razy więcej.

Zlecając budowę strony internetowej, która bazuje na rozwiązaniu CMS, otrzymujesz gotowe narzędzie, które w przyszłości umożliwi Ci samodzielną edycję treści strony, jej aktualizacje (obecnie większość aktualizacji jest dokonywana automatycznie), czy też samodzielne dodawanie nowych treści.