Jak działa system rezerwacji i zamawiania posiłków online?

Jak przyśpieszyć funkcjonowanie restauracji?

Obecnie aby sprawnie prowadzić biznes należy dążyć do automatyzacji różnych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Jednym z takich przejawów automatyzacji jest system rezerwacji i zamawiania posiłków online. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej aplikacji na stronie internetowej, możemy sprawnie zacząć obsługiwać zamówienia online oraz rezerwacje stolika przez Internet.

Zazwyczaj w restauracjach wygląda to tak, że jedna osoba obsługuje tylko jednego klienta poprzez telefon, ale jeśli wykorzystamy nowoczesny system rezerwacji i zamówień posiłków online, który jest w stanie obsłużyć nieograniczoną liczbę klientów, ale nie znaczy to, iż nagle w systemie zacznie widnieć 1000 rezerwacji stolika na tą samą godzinę, tylko poprzez odpowiednie skonfigurowanie systemu można dokonać ograniczeń rezerwacji stolika na daną godzinę czy zamówień posiłków online tak aby Nasza restauracja była w stanie obsłużyć sprawnie wszystkich klientów. System pozwala także na połączenie z kalendarzem Google, w przypadku rezerwacji stolików.

Optymalizacja kosztów

Taki system nie jest drogi w utrzymaniu, jedyne koszty stałe to: koszty hostingu (średnio 100 zł – ROK), odnowienie domeny internetowej (średnio 60 zł – ROK) – co daje średnio 13,33 zł kosztów utrzymania strony internetowej miesięcznie, a pozwala ominąć wysoką marże agregatów do zamawiania posiłków online i rezerwacji stolika. Koszt implementacji takiego systemu na gotowej stronie internetowej to 1500PLN/netto, a koszt całej strony od podstaw z systemem zamówień i rezerwacji stolików online to 5500PLN/netto. Istnieje jeszcze możliwość wykupienia strony w formie abonamentowej, co kosztuje 300PLN/netto miesięcznie

Taki system jest sprawnie obsługiwany w formie strony internetowej poprzez telefony komórkowe, tablety czy komputery, ponieważ jest stworzony w systemie RWD, czyli wygląda dobrze w każdym rozmiarze i na każdym urządzeniu.